Vanalinna vahel: laule Väikse Hipi sõnadele

by Lauri Sommer / Arles Kangus

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €7 EUR  or more

   

 • Cassette + Digital Album

  Includes unlimited streaming of Vanalinna vahel: laule Väikse Hipi sõnadele via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 5 days

    €8 EUR or more 

   

1.
Linnapyha 01:58
2.
3.
4.
5.
Kodu poole 01:21
6.
7.
Yhest suwest 02:46
8.
9.
10.
11.
12.

about

Lauri Sommer: Liisi Ojamaa (1972-2019) luule sai mulle tuttavaks 80ndate lõpu Nooruste ja 90ndate alguse Vikerkaarte kaudu. Tema mustvalgete fotode salapärane, otsekui teisest ajast pärinev kuju mõjutas mu tollast naiseideaali. Postpungi ja romantismi vahel liikuv tundetoon sai omaseks. Olime samast põlvkonnast, kuulasime sahisevatelt kassettidelt eesti punki, kogesime sarnaseid yhiskondlikke muutusi ja nägime oma ymbruses mytoloogiat. Pyydsin paari teksti (Dream song, Lootus) ka viisistada. Õel tuli see paremini välja (Mälestus kuningale). Minu õige lauluaeg polnud veel käes. See saabus tõeliselt alles Väikse Hipi lahkumisega. Ta surmale järgnenud kuudel ostsin kõik ta kogud ja lugesin need tasapisi läbi. Sain lähemalt tuttavaks temaga, kellega elus juttu ei ajanud. Yhes oma viimastest tekstidest ytleb Liisi: "Aga kuskil just, kusagil keegi loeb. / Saab ehk asjadest uutmoodi aimu. / No tulge & kõnelge. Olge toex. / Palun kõnelge minu eest, kaimud"(lk. 548). Tutvustasin ta loomingut paarile tuttavale muusikule. Timur Mazitovi jaoks oli selle luule viisistamine kyllap hea võimalus Eesti kultuuriga lõimumiseks. Arles Kangus oli Liisi Ojamaa tunnetusele lähedases linnaluules (Tõnu Trubetsky, Arvi Siig) ja rock-muusikas juba synnipäraselt sees. Ta kirjutas selle kasseti teise poole lood mõne nädalaga. Mulle tundub Väikse Hipi kogu "Kahel lahtisel käel" omalaadse koraaliraamatuna, kus on veel palju viise peidus...

credits

released May 25, 2021

Kõikide sõnade autor Liisi Ojamaa.
1-7 Lauri Sommer: kitarrid, hääl, klaver, harmoonium, diktofon, bambusflööt, helisyntees, sämplid. Mirjam Rennit - tšello (6, 7); Leho Rubis - india flööt (6, 7). Lindistet Räestu-Hansu talus ja Viljandis 2019-2021.
8-12 Arles Kangus: kitarr, ukulele, hääl. Salvestatud Riiska talus 2021.

Masterdus Jeremy Macachor. Kujundus Margus Luht. Tiraaž: 49 kassetti.

license

all rights reserved

tags

about

Õunaviks record label Estonia

Record label founded in 2003, based in Tallinn. Focused on fresh talents and a select group of artists signed to the label.

contact / help

Contact Õunaviks record label

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Report this album or account

If you like Vanalinna vahel: laule Väikse Hipi sõnadele, you may also like: